Dołącz do nas jako osoba fizyczna

Pokaż, że pamiętasz o Bohaterach Powstania Warszawskiego, że ważna jest dla Ciebie historyczna prawda i pielęgnowanie tradycyjnych wartości. Dzięki prostym gestom i działaniom tworzymy społeczność ludzi wzmacniających narodową tożsamość oraz chroniących nasze dziedzictwo narodowe

Dołącz do Komitetu Społecznego

Działajmy razem we wspólnym celu. Możesz się zgłosić do Komitetu Społecznego ds. Obchodów 80. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Cel jego powstania to szczególne upamiętnienie walk z 1944 roku, edukacja historyczna dotycząca Akcji Burza oraz promocja postaw patriotycznych, aby obchody nabrały charakteru społecznego i realizowane były na terenie całej Polski. W skład Komitetu Społecznego wchodzą członkowie organizatorzy, członkowie honorowi oraz członkowie zwyczajni. Dołączyć może każda osoba fizyczna i prawna – wystarczy wypełnić prosty formularz. O przyjęciu do komitetu decydują członkowie organizatorzy.

Dowiedz się więcej

Wywieś flagę

Pokaż, że pamiętasz o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach wywieszając biało-czerwoną flagę 1 sierpnia w Narodowym Dniu Pamięci Powstania Warszawskiego oraz 2 października w Dniu Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. Flaga to ważny symbol naszej tożsamości narodowej, eksponujemy ją na zewnątrz, aby uczcić ważne rocznice i wydarzenia. Kiedyś jej wywieszenie wiązało się z aktami bohaterstwa i zagrożeniem życia. Biało-czerwona pojawia się w wielu opowieściach Powstańców, dla których momentom ekspozycji flagi towarzyszyło głębokie wzruszenie i duma narodowa.

Dowiedz się więcej

Dodaj wpis pamięci

Dumni z Powstańców to nowe, wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Portal jest kontynuacją akcji Kartka dla Powstańca. Budowanie serwisu skierowanego do internautów to z naszej strony kolejny ważny krok, aby pamięć o bohaterach i wydarzeniach sprzed 79. lat trwała jak najdłużej. Napisz kilka słów od siebie do Powstańców Warszawskich. Możesz skierować wpisy do konkretnego uczestnika walk o stolicę lub napisać ogólnie. Możesz też dodać własne zdjęcie, grafikę, rysunek, nagrać film, w którym podziękujecie, wyrazicie uznanie, czy refleksję na temat uczestników i wydarzeń, które miały miejsce w polskiej historii w 1944 roku.

Dowiedz się więcej

Używaj hasztagu #dumnizpowstańców

Jesteś obecna/obecny w mediach społecznościowych? Opublikuj w sieci własny wpis (post, rolka, relacja) pokazujący, że pamiętasz i jesteś dumna/y z Powstańców Warszawskich. Możesz również skorzystać z naszych materiałów opublikowanych w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter – udostępniając je na swoim profilu. Pamiętaj o hasztagach: #DumnizPowstańców oraz #BohaterON i #włączhistorię

 

Facebook

 

Instagram

 

Twitter

Wyślij kartkę

Za pośrednictwem naszej strony internetowej możesz wysłać kilka słów do bohaterów Powstania Warszawskiego. Stworzyliśmy wzory płatnych kartek do wyboru. Pocztówkę można wysłać dokonując opłaty 10, 50 lub 100 zł za kartkę Brązową, Srebrną lub Złotą. Wysłane w ten sposób kartki zostaną wydrukowane i po zakończeniu akcji przekazane adresatom w formie tradycyjnej, a zebrane środki przeznaczane są na wsparcie materialne Powstańców i realizację ich indywidualnych potrzeb. Podjęliśmy decyzję o zmianie formuły wysyłki bezpłatnych, tradycyjnych kartek na kartki płatne i online, ponieważ od lat zabiegamy nie tylko o pamięć, ale również pomagamy naszym bohaterom i wiemy, jak bardzo taka pomoc jest dla nich ważna.

Wyślij kartkę i pomóż

Wesprzyj zbiórkę

Każda złotówka ma znaczenie – wesprzyj Ogólnopolską Zbiórkę na pomoc Powstańcom Warszawskim. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym bohaterom – głównie na zakup i dostawę obiadów oraz zakup materiałów higienicznych i medycznych.

Wpłać na zbiórkę

Zaopiekuj się miejscami pamięci i grobami

Obejmij stałą opieką lokalne miejsca pamięci i groby osób, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim, były zasłużone w walce o niepodległość czy stały się ofiarami systemów totalitarnych. Znajdziesz je nie tylko w Warszawie, ale całej Polsce i za granicą. Odwiedź lokalne cmentarze, porozmawiaj ze społecznikami i historykami, zwróć się z zapytaniem do władz. Przywróć blask miejscom zniszczonym i zapomnianym, uporządkuj, odnów napisy na tablicach pamiątkowych, dokonaj drobnych napraw, zapal znicz, posadź kwiaty. Dowiedz się czegoś więcej o osobie czy wydarzeniu, które upamiętnia miejsce lub grób, którym się zaopiekowałaś/eś.

Dowiedz się więcej

Obchody rocznicowe

Weź udział w obchodach rocznicowych w okolicy, bądź sam/a zorganizuj dedykowane wydarzenie. Koncerty, spektakle teatralne, gry terenowe, wystawy, uroczystości oficjalne -wszystko po to, by oddać cześć Powstańcom Warszawskim. Zapoznaj się z programem obchodów rocznicowych w najbliższej okolicy i weź w nich udział. Takie informacje znajdziesz na oficjalnych stronach samorządów oraz za pośrednictwem lokalnych mediów.

Sprawdź wydarzenia w okolicy

Zostań wolontariuszem

Kampania społeczna BohaterON działa nieprzerwanie od 2016 roku. Jej celem jest podziękowanie uczestnikom Powstania Warszawskiego, niesienie pomocy potrzebującym i szerzenie edukacji na temat tego kluczowego dla naszej tożsamości narodowej wydarzenia. Zachęcamy szczególnie do zaangażowania się w wolontariat akcyjny z okazji przyszłorocznej 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Warszawy i innych większych miast w Polsce. Więcej szczegółów udostępnimy w maju 2024.

Dowiedz się więcej

Najbliższe wydarzenia

Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
  • Artykuł

  Uroczyste odsłonięcie muralu “WARSZAWIACY – POWSTAŃCY – WROCŁAWIANIE”

  Czytaj więcej
  • Artykuł

  Przekaż 1,5% podatku na działania Fundacji Sensoria

  Czytaj więcej
  • Artykuł

  Znamy laureatów Nagrody BohaterONy 2023 im. Powstańców Warszawskich!

  Czytaj więcej
  • Artykuł

  PRZEDŁUŻAMY TERMIN ZGŁOSZEŃ DO NAGRODY BOHATERONY 2023

  Czytaj więcej
  • Artykuł

  Ruszyła rekrutacja do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2023

  Czytaj więcej
  • Artykuł

  Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do odznaczenia ,,Dumni z Powstańców”

  Czytaj więcej
  • Artykuł

  ZGŁOŚ SIĘ I STAŃ SIĘ CZĘŚCIĄ KOMITETU SPOŁECZNEGO „DUMNI Z POWSTAŃCÓW”

  Czytaj więcej
  • Artykuł

  Wesprzyj ogólnopolską zbiórkę na pomoc Powstańcom Warszawskim!

  Czytaj więcej
  • Artykuł

  Dumni z Powstańców – start VIII edycji kampanii BohaterON

  Czytaj więcej