ogólnopolska zbiórka na pomoc powstańcom warszawskim

Kampania BohaterON – włącz historię to nie tylko pamięć i edukacja. Przez cały rok angażujemy się w POMOC bezpośrednią skierowaną do bohaterów walk o stolicę sprzed 79 lat. Podeszły wiek kombatantów, często brak funduszy, rodziny, problemy ze zdrowiem – nasi bohaterowie zmagają z trudami dnia codziennego, często pozostawieni sami sobie.

Dołącz do zbiórki

dostarczamy pożywne obiady

Ze względu na zaawansowany wiek (90+) wielu Powstańców ma problemy ze zdrowiem i trudności z samodzielnym funkcjonowaniem, potrzebują opieki i wsparcia. Przez cały rok dokonujemy na bieżąco zamówień materiałów higienicznych i medycznych. Są to w szczególności: pieluchomajtki dla dorosłych, wkładki urologiczne, płyny, maści, kremy przeciw odleżynom, pianki i chusteczki nawilżające do mycia.

dostarczamy materiały higieniczne i medyczne

Naszym celem jest sprawiać, aby w życiu zasłużonych Bohaterów codzienny, ciepły i domowy posiłek był normą i nieprzerwanie wspierać ich w tej podstawowej potrzebie, na którą niestety nie zawsze mogli sobie pozwolić. Obiady dostarczamy regularnie przez cały rok Powstańcom mieszkającym w różnych regionach Polski – Warszawie i okolicach, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Legnicy i Bydgoszczy. Aktualnie mamy 42 kombatantów pod opieką.

Zacznij pomagać już teraz

Dołacz do zbiórki

Zacznij pomagać