’Wtedy zaczęły się strzały!’ – spotkanie z p. Edwardem Zamiara ps. 'Hrabia’

ODA, Bogurodzicy, Szczecin, Polska
  • Dla dzieci
  • Lokalne
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 15:00

Organizator: Jesteśmy - by pamiętać!
Strona WWW organizatora: https://www.facebook.com/ Szczegóły lokalizacji: Wydarzenie odbędzie się w kawiarence ODA przy ul. Bogurodzicy 3 w Szczecinie.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się otwarte spotkanie z p. Edwardem Zamiara ps. 'Hrabia’ – Powstańcem Warszawskim, łącznikiem Batalionu 'Golski’ w Śródmieściu Południowym, wieloletnim kronikarzem Klubu Powstańców Warszawskich w Szczecinie!

Pan Edward opowie o swoich powstańczych zadaniach, o tym, jak trafił do konspiracji, o kolegach, o działalności Klubu Powstańców Warszawskich w Szczecinie, o tym, jak trafił do Szczecina.

Organizatorami spotkania są: Fundacja Patriotyczna im. Witolda Pileckiego i wCzarnymObiektywie.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych.

Organizatorzy opowiedzą również o inicjatywie 'Jesteśmy – by pamiętać’, którą prowadzą od ośmiu lat na szczecińskich nekropoliach.

Od 2015 r. odszukują i odwiedzają groby Polaków zaangażowanych w konspirację, żołnierzy organizacji podziemnych, żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, żołnierzy Września 1939, legionistów z I wojny światowej, uczestników wojny polsko-bolszewickiej czy Powstańców Wielkopolskich i Śląskich.