Odsłonięcie muralu „Dumni z Powstańców”

Szkoła Podstawowa Publiczna nr 3, Legionów Piłsudskiego, Brzesko, Polska
  • Lokalne
  • W plenerze
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 11:00

Organizator: BohaterON | Fundacja Sensoria | PSP nr 3 w Brzesku
Strona WWW organizatora: https://dumnizpowstancow.pl/ Szczegóły lokalizacji: plac szkolny

Uroczyste odsłonięcie muralu „Dumni z Powstańców” na ścianie hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. zaplanowane zostało w trakcie roku szkolnego na 2 października, czyli Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy.

Mural „Dumni z Powstańców” o powierzchni 130 m2 przedstawia 6 ilustracji autorstwa Katarzyny Walentynowicz, do stworzenia których inspiracją stały się oryginalne fotografie wykonane podczas Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy i gospodarze proszą wszystkich zainteresowanych o przybycie na teren szkoły o godz. 11:00. W inauguracji wezmą udział: zaproszeni goście, służby mundurowe, uczniowie i rodzice, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Gminy Brzesko. Uroczystość będzie miała charakter otwarty, niebiletowany.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków pochodzących z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert „Mur, ale historia”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert okolicznościowy. „Świat płonął wojną – ONI miłością” – program poetycko-muzyczny autorstwa Barbary Tuzel Górczewskiej i Leszka Czajkowskiego, który jest hołdem dla Powstańców Warszawskich. Spektakl tworzą koloryzowane zdjęcia z Powstania Warszawskiego oraz 16 utworów z przedmowami.