Obchody Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych” w Żyrardowie

Plac Jana Pawła II, Żyrardów, Polska
  • Lokalne
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 17:00

Organizator: Prezydent Miasta Żyrardowa
Strona WWW organizatora: https://www.zyrardow.pl/obchody-narodowego-dnia-pamieci-zolnierzy-wykletych-w-zyrardowie-2/

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”.

W piątek, 1 marca, o godz. 17.00, na Placu Jana Pawła II odbędzie się uroczysty apel z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej wystawionej przez 37. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej.

Po apelu uczestnicy uroczystości złożą kwiaty przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej (skwer u zbiegu ulic 1 Maja/Limanowskiego) oraz przy tablicy ku czci polskich patriotów (budynek dawnej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Armii Krajowej nr 2).

Następnie, o godz. 18.00, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny.

Tradycyjnie zachęcamy do udziału w niedzielę, 3 marca br., w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”. Startujemy tak jak w ubiegłym roku, w Parku Procnera, o godz. 12.00. Dla pierwszych 150 zawodników przewidujemy pakiety startowe, a po biegu zaserwujemy gorącą grochówkę.

Kolejnym wydarzeniem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych będzie koncert zatytułowany „Śladami leśnych oddziałów” w wykonaniu zespołu Sonanto, na który zapraszamy w niedzielę 3 marca br., na godz. 17:00, do Resursy. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!