Konferencja popularnonaukowa pt. „Akcja Burza 1944″

Daniłowiczowska 18B, Warszawa, Polska
  • Lokalne
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 11:00

Organizator: Grupa Historyczna ,,Zgrupowanie Radosław"
Strona WWW organizatora: https://www.facebook.com/radoslaw44

Nasze Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” organizuje w dniu lutego Konferencję popularnonaukową pt. „Akcja Burza 1944”, która rozpocznie się o godzinie 11:00 w siedzibie Studio Bank przy ul. Daniłowiczowskiej 18b w Warszawie.
Konferencja organizowana jest dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji PKO Bank Polski
Temat Konferencji odnosi się do jednej z najsłynniejszych akcji Polskiego Państwa Podziemnego, której 80. rocznicę obchodzimy w tym roku.
Ten niezwykle istotny element polskiej historii wciąż pozostaje mało znany, mimo podejmowanych od wielu lat wysiłków badaczy, historyków oraz działaczy społecznych w jego upamiętnianiu.
W ramach konferencji przewidziane jest podjęcie dwóch paneli tematycznych:
Akcja „Burza” w 80. rocznicę rozpoczęcia walk – na który składać będą się prezentacje w formie wykładów o historii, związanych z przebiegiem Akcji „Burza”.
Etos Polskiego Państwa Podziemnego i jego upamiętnianie – przeprowadzony w formie otwartej dyskusji dotyczącej współczesnych form upamiętniania wydarzeń z 1944 roku oraz ich wpływu na społeczeństwo.
WSTĘP WOLNY
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres mailowy:
[email protected]
Systematycznie będziemy informować Państwa o dalszych szczegółach. Przypominamy, że Konferencja odbędzie się już w tym tygodniu w niedzielę!