Koncert Upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Plac Władysława Bartoszewskiego 1, 80-862 Gdańsk, Poland
  • Lokalne
  • Płatne: 30 złzł
  • Godzina rozpoczęcia: 19:00

Organizator: Muzeum II Wojny Światowej
Strona WWW organizatora: https://muzeum1939.pl/

24 marca o godz. 19:00 zapraszamy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na koncert upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
🎶Chronos Orkiestra zaprezentuje utwory muzyki klasycznej skomponowane przez polskich kompozytorów pochodzenia żydowskiego.

✒️W wykonaniu zespołu usłyszymy dzieła Andrzeja Panufnika Landscape i Tryptyk Jagielloński, skomponowaną przez Aleksandra Tansmana Muzykę na smyczki oraz dwa utwory Henryka Wieniawskiego: Romance z II koncertu skrzypcowego i Legendę w opracowaniu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową.

🎻 Członkowie Chronos Orkiestry to profesjonalni muzycy na co dzień występujący w trójmiejskich orkiestrach: Opery Bałtyckiej, Filharmonii Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Teatru Muzycznego w Gdyni. Zespół powstał w 2023 roku z inicjatywy Przemysława Treszczotki i Kwartetu Opera. Solistką podczas koncertu będzie Hanna Pozorska – niezwykle zdolna i utytułowana skrzypaczka młodego pokolenia pochodząca z Gdańska.