Bieg ,,Tropem Wilczym” w Zduńskiej Woli

Zbiornik Retencyjny Kępina, Zduńska Wola, Polska
  • Lokalne
  • W plenerze
  • Płatne: 100zł
  • Godzina rozpoczęcia: 12:00

Organizator: Zduńskowolska Inicjatywa Patriotyczna, Civitas Christiana Zduńska Wola, Stowarzyszenie „Pamiętamy”, Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry I
Strona WWW organizatora: https://www.facebook.com/events/7337435119632848?active_tab=about

Zduńskowolska Inicjatywa Patriotyczna, Civitas Christiana Zduńska Wola, Stowarzyszenie „Pamiętamy”, Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry I” zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu zduńskowolskiego i nie tylko, do udziału w biegu, którym oddamy cześć żołnierzom polskiego podziemia. Żołnierze Wyklęci – działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i pospolitych bandytów.
Wydarzenie jest organizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Po biegu dla wszystkich biegaczy zaserwujemy pyszna swojską grochówkę.
Plan imprezy wyglada następująco:
10:00-11:55 – Rejestracja i odbieranie pakietów startowych
12:00 – Start biegu na dystansie 1963m.
12:30 – Start Biegu na dystansie 6km.
13:15 – Ogłoszenie Zwycięzców Biegów na poszczególnych dystansach oraz kategoriach.
12:30 – 14:00 – Wydawanie ciepłych posiłków.