Zostań Bohaterem – Gra terenowa

Działoszyce, Polska
  • Dla dzieci
  • Lokalne
  • W plenerze
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 00:00

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Działoszyce
Strona WWW organizatora: https://dzialoszyce.pl Szczegóły lokalizacji: 17.00 Rynek Miejski w Działoszycach 18.00 Plac przed Centrum Kultury i Biblioteki w Działoszycach 18.00 Wieczór Kina Powstańczego / Centrum Kultury i Biblioteka w Działoszycach

W ramach akcji „Dumni z Powstańcow”, z racji zbliżającej się 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, chcemy jako Miasto i Gmina Działoszyce włączyć się w obchody uroczystości rocznicowych, upamiętniając to wydarzenie. W ramach zadania planujemy zorganizować Grę terenową , która rozpocznie się na Rynku w Działoszycach, o godzinne 17.00. Gra skierowana jest do rodzin z dziećmi w wieku 8-17 lat. Podczas wydarzenia Rynek zamieni się w powstańczą ulicę. Uczestnicy, dzięki przygotowanym zadaniom, dowiedzą się, kim byli Powstańcy i jak wyglądała ich codzienność. Będą mogli poćwiczyć spostrzegawczość, wykazać się sprytem oraz zręcznością . Mamy dla nich pytania, zagadki i rebusy, odtworzymy fragmenty dotyczące historii miasta Gminy Działoszyce w okresie Powstania . Będą z nami harcerze, mieszkańcy miasta i gminy Działoszyce. O godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich na Wieczór Kina Powstańczego w Centrum Kultury i Bibliotece w Działoszycach .
Gra terenowa to przede wszystkim doskonała przygoda ucząca współdziałania w grupie, poruszania się w terenie, poprawiająca sprawność fizyczną, budująca więzi i ukazująca predyspozycje uczestników. Gry terenowe, to rodzaj nauki poprzez działanie, ponieważ każda gra łączy w sobie wiele elementów metodyki i wiele technik działań terenowych.
O godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich na Wieczór Kina Powstańczego w Centrum Kultury i Bibliotece w Działoszycach .
Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.