WARSZAWIACY – POWSTAŃCY – WROCŁAWIANIE Mural pamięci z okazji 80 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Komuny Paryskiej 3, Wrocław, Polska
  • W plenerze
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 12:00

Organizator: Fundacja Pokolenia Kolumbów
Strona WWW organizatora: https://pokoleniakolumbow.pl/ Szczegóły lokalizacji: Uroczystość odbędzie się o godzinie 12:00 na podwórku kamienicy Komuny Paryskiej 3 (wejście od ul. Hercena).

WARSZAWIACY – POWSTAŃCY – WROCŁAWIANIE
Mural pamięci z okazji 80 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Już 20 maja 2024 roku zostanie uroczyście odkryty mural z okazji 80 rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbędzie się o godzinie 12:00 na podwórku kamienicy Komuny Paryskiej 3 (wejście od ul. Hercena). Na wydarzenie przybędą Powstańcy wraz z rodzinami. Podczas uroczystego odsłonięcia muralu zagra dla nas Ferajna z Hoovera.

Projekt został wykonany przez Dorotę Piechocińską. Inicjatywę dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa”, w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Mural ma około 200m2 i ukazuje twarze Powstańców Warszawskich, których losy połączyły się z Wrocławiem. Sylwetki bohaterów, które zostały przedstawione na muralu to: Barbara Sowa ps. Basia (łączniczka i sanitariuszka), Jerzy Tarnowski ps. Gawron (strzelec), Marta Urbaniec-Downarowicz ps. Myszka (łączniczka i sanitariuszka), Teresa Moździerz ps. Sokół (sanitariuszka i pielęgniarka), Barbara Majewska-Krzysik ps. Ewa (strzelec i łączniczka), Andrzej Jakubowski ps. Kim (łącznik), Stanisław Wołczaski ps. Kazimierz (łącznik) i Włodzimierz Ruśkiewicz ps. Ryś (łącznik).

Na stronie dumnizpowstancow.pl możesz dowiedzieć się, w jaki sposób można pomóc!