Śladami Rzezi Woli

Wolska 76, Warszawa, Polska
  • Lokalne
  • W plenerze
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 12:00

Organizator: Rzeź Woli Warszawa 1944
Strona WWW organizatora: https://www.facebook.com/RzezWoli1944 Szczegóły lokalizacji: Zbiórka pod Kościołem pw. św. Stanisława BM parafii św. Wojciecha przy ul. Wolskiej 76 w Warszawie.

Szanowni Państwo,

Najważniejsze wydarzenie ze względu na skalę niemieckiego bestialstwa, ale przede wszystkim, najważniejsze wydarzenie ze względu na pamięć jaka temu wydarzeniu się należy. Rzeź Woli. Największa zbrodnia na cywilach dokonana podczas II wojny światowej w ciągu kilku dni…
Spacer edukacyjno-historyczny organizowany z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Wydarzenie ma na celu upamiętnienie ofiar, wspomnienie relacji osób, które przeżyły ten dramat oraz edukację młodego pokolenia.
Spotykamy się 4 sierpnia 2024 r., o godz. 12:00 pod Kościołem pw. św. Stanisława BM parafii św. Wojciecha przy ul. Wolskiej 76.
W tym roku przejdziemy ulicą Wolską, Płocką, Górczewską zatrzymując się w licznych miejscach pamięci. Pochylimy się w miejscach masowych mordów dokonywanych przez Niemców.
Każde niemal miejsce na Woli naznaczone jest krwią niewinnie pomordowanych dzieci, kobiet, mężczyzn, osób starszych.
Oddajmy hołd niewinnie pomordowanym Polakom, cywilnym mieszkańcom Woli. Zginęli za to, że byli Polakami. Zbrodnia o znamionach ludobójstwa nie została należycie rozliczona. My musimy pamiętać i przekazywać pamięć następnym pokoleniom.
Prosimy Państwa o zabranie symbolicznych zniczy, które będziemy zapalali przy tablicach Tchorka oraz w miejscach pamięci.
Nasza pamięć o Nich, świadczy o nas.
—–
Wydarzenie bezpłatne.
Wstęp wolny.