Obchody 80. rocznicy powstania warszawskiego
Organizator: Muzeum Warszawy
Strona WWW organizatora: https://muzeumwarszawy.pl/obchody-80-rocznicy-powstania-warszawskiego/
Obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego
30 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się Wernisaż wystawy „Sylwester „Kris” Braun. Fotograf od powstania” w Muzeum Warszawy.
1 sierpnia o godzinie 9:00, 10:00 i 11:00 odbędą się projekcje filmu „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska AK”. Film reżyserował Piotr Korycki. Wydarzenie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
1 sierpnia o godzinie 16:00 odbędzie się otwarcie pokazu pamiątek z Powstania Warszawskiego ocalonych mieszkańców stolicy w 1944 roku. Kuratorką pokazu będzie Pani Aleksandra Sołtan-Lipska. Wydarzenie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
1 sierpnia o godzinie 17:00 odbędzie się Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Artyści zagrają piosenki przedwojenne i powstańcze. Koncert odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.
2 sierpnia o godzinie 9:00, 10:00 i 11:00 odbędą się projekcje filmu „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska AK”. Film reżyserował Piotr Korycki. Wydarzenie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
2 sierpnia o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z Piotrem Głogowskim, autorem książki „Sylwester „Kris” Braun. Fotograf od powstania” w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
2 sierpnia o godzinie 19:00 odbędzie się czytanie performatywne Powstania Warszawskiego, część 1 – „Paradiso” w Izbie Pamięci przy Cmentarzy Powstańców Warszawy.
2 sierpnia o godzinie 17:00 odbędzie się spacer drogą aptek i aptekarzy Powstania Warszawskiego w Muzeum Farmacji.
3 sierpnia o godzinie 9:00, 10:00 i 11:00 odbędą się projekcje filmu „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska AK”. Film reżyserował Piotr Korycki. Wydarzenie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
3 sierpnia o godzinie 12:00 odbędzie się autorskie oprowadzanie po wystawie „Głosy pamięci” przez Krzysztofa Wodiczko. Spotkanie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
3 sierpnia o godzinie 17:00 odbędzie się pokaz filmu „Portret żołnierza” w reżyserii Marianny Bukowski, oraz spotkanie z Wandą Traczyk-Stawską. Wydarzenie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
3 sierpnia o godzinie 11:00 odbędzie się „Powstanie warszawskie na Pradze” czyli rekonstrukcja walk powstańczych z okupantem. Za organizację wydarzenia jest odpowiedzialne Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.
3 sierpnia o godzinie 11:30 – 14:00 odbędzie się akcja społeczna – opracowanie mapy ofiar Powstania Warszawskiego na Pradze. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.
4 sierpnia o godzinie 11:00 – 14:00 odbędzie się akcja społeczna – opracowanie mapy ofiar Powstania Warszawskiego na Pradze. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.
4 sierpnia o godzinie 19:00 odbędzie się koncert upamiętniający 80. rocznicę Rzezi Woli, przez zespół Kwartludium. Koncert odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
6 sierpnia o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z Panią Małgorzatą Mycke-Dominko, autorką książki „Irka. Harcerka, szmuglerka, żołnierka”. Spotkanie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
7 sierpnia o godzinie 16:30 odbędzie się projekcja filmu „Powstanie warszawskie 1944” w reżyserii Krzysztofa Lang. Projekcja odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
8 sierpnia o godzinie 17:00 – 20:00 odbędzie się akcja społeczna – opracowanie mapy ofiar Powstania Warszawskiego na Pradze. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.
8 sierpnia o godzinie 15:00 odbędzie się projekcja filmu „Powstanie warszawskie 1944” w reżyserii Krzysztofa Lang. Projekcja odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
8 sierpnia o godzinie 16:30 odbędzie się projekcja filmu „Powstanie warszawskie… 60 lat później” w reżyserii Andrzeja Sapija. Projekcja odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzy Powstańców Warszawy.
10 sierpnia o godzinie 11:00 – 14:00 odbędzie się akcja społeczna – opracowanie mapy ofiar Powstania Warszawskiego na Pradze. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.
10 sierpnia o godzinie 15:00 odbędzie się projekcja filmu „Powstanie warszawskie 1944” w reżyserii Krzysztofa Lang. Projekcja odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
10 sierpnia o godzinie 16:30 odbędzie się projekcja filmu „Powstanie warszawskie… 60 lat później” w reżyserii Andrzeja Sapija. Projekcja odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzy Powstańców Warszawy.
11 sierpnia o godzinie 15:00 odbędzie się projekcja filmu „Powstanie warszawskie 1944” w reżyserii Krzysztofa Lang. Projekcja odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
11 sierpnia o godzinie 16:30 odbędzie się projekcja filmu „Powstanie warszawskie… 60 lat później” w reżyserii Andrzeja Sapija. Projekcja odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzy Powstańców Warszawy.
13 sierpnia o godzinie 11:00, 11:30 i 14:00 odbędzie się projekcja filmu „13 sierpnia ’44” w reżyserii Małgorzaty Bramy. Projekcja odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
13 sierpnia o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie z Zygmuntem Walkowskim poświęcone zdjęciom Ewy Faryaszewskiej. Gościem specjalnym będzie Paulina Kądziela. Spotkanie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
13 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się performatywne czytanie 2 części – „Inferno”, powstania warszawskiego. Czytanie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
17 sierpnia o godzinie 17:00 odbędzie się wykład Marty Pawlińskiej „Losy polskich robotnic przymusowych w czasie II wojny światowej”. Wykład odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
22 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się debata „Urbanistyka powstańcza. Jak powstanie warszawskie zmieniło strukturę miasta”. Debata odbędzie się w Centrum Interpretacji Zabytku.
31 sierpnia o godzinie 13:30 będzie miał miejsce spacer „Powstanie warszawskie w Puszczy Kampinoskiej”. Spacer odbędzie się w Muzeum Miejsce Pamięci Palmiry.
1 września o godzinie 18:00 odbędzie się debata „Skąd się biorą wojny?”. Debata odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
7 września o godzinie 16:00 odbędzie się wykład „Straty wojenne polskiej fonografii” dr. Michała Pieńkowskiego. Wykład odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
18 września o godzinie 18:00 odbędzie się otwarcie wystawy „Praga ’44”. Kuratorkami ekspozycji będą Anna Mizikowska, Aleksandra Sołtan-Lipska, dr Karolina Ziębińska. Wystawa odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.
26 września o godzinie 18:00 odbędzie się Oprowadzanie kuratorskie Aleksandry Sołtan-Lipskiej po wystawie „Praga ’44”. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.
2 października o godzinie 16:00 odbędzie się inauguracja instalacji „Śmierć miasta” w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
2 października o godzinie 17:00 odbędzie się czytanie performatywne Powstania Warszawskiego, części 3 – Purgatorio. Czytanie odbędzie się w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę:
Linki stron do wydarzeń