NIEZAPOMNIANI- 80-rocznica Powstania warszawskiego

Bolesławowo, Polska
  • Lokalne
  • Wystawa
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 10:00

Organizator: Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie
Szczegóły lokalizacji: Wydarzenie odbędzie się w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie

Wydarzenie „Niezapomniani- 80 rocznica Powstania warszawskiego” to wystawa poświęcona uczestnikom powstania warszawskiego, ich wspomnienia, historie zapisane w archiwum. Historie, które po 80 latach nadal wywołują łzy, wspomnienia, obrazy i poruszają serca wszystkim pokoleniom. Wystawa ma na celu pokazanie bohaterstwo, niezłomność i serce jakie powstańcy zostawili na polu bitwy. A także pokazać żyjącym jeszcze powstańcom, że „my młodzi” pamiętamy o ich poświęceniu i przekazać wdzięczność i hołd walczącym.
Wystawa rozpocznie się w dniu 80-tej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego – 01.08.2024 o godzinie 17:00 ( Godzina „W”) w pałacu ZSR CKP w Bolesławowie. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do uczniów, ale wystawa będzie dostępna dla wszystkich, którzy chcą poznać historie powstańców. Wystawa zakończy się 02.10.2024, w 80-tą rocznicę zakończenia powstania warszawskiego.
Wystawa będzie dostępna przez symboliczne 63 dni, tyle ile trwało powstanie. Wydarzenie jest bezpłatne. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy.