80-lecie Powstania Warszawskiego w Dzierżoniowie

Dzierżoniów, Polska
  • Dla dzieci
  • Lokalne
  • W plenerze
  • Bezpłatne
  • Godzina rozpoczęcia: 00:00

Organizator: Urząd Miasta w Dzierżoniowie
Strona WWW organizatora: https://dzierzoniow.pl Szczegóły lokalizacji: Pierwsza część wydarzenia odbędzie się o godz. 17.00 na Skwerze Solidarności, przed Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny. Druga część od godz. 17.30 na Wale Szwedzkim (przy murach obronnych) w Dzierżoniowie.

1 sierpnia rozpoczniemy od tradycyjnych uroczystości w „Godzinę W” pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny. W programie „syreny milczenia”, hymn państwowy, złożenie wiązanek i zniczy pod pomnikiem.
O godz. 17.30 zapraszamy na drugą część uroczystości – koncerty oraz kino plenerowe w wojennym klimacie na Wale Szwedzkim.
Przy murach miejskich program rozpocznie o godz. 17.30. Będziemy mogli usłyszeć „Zakazane piosenki” w wykonaniu dzierżoniowskich chórów – Kanon, Katarynki, Dzierżoniowskie Wrzosy. Przeplatane będą listami powstańców, które czytać będą harcerze z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP. O godz. 19.00 rozpocznie się koncert Maciejowej Kapeli – to grupa miłośników folkloru miejskiego z okresu dwudziestolecia międzywojennego głównie Warszawy i Lwowa. Zagrają znane szlagiery, niekiedy zapomniane w dzisiejszym świecie, będące symbolem klimatu tamtych czasów. To doskonałe wprowadzenie do kina plenerowego, w wojennym klimacie, które zaaranżowane zostanie właśnie na Wale Szwedzkim. Pierwsza projekcja o godz. 20.30. Wstęp wolny.